Vedecké kvízy

Vedecké kvízy

Ďakujeme divákom zapojeným do Vedeckých kvízov, vyplnili ste ich takmer 400-krát a najrýchlejší respondenti získajú ceny od Slovenskej akadémie vied. Víťazov budeme pre odovzdanie výhry kontaktovať . 

Otestujte si svoje vedomosti so Slovenskou akadémiou vied!

Do online kvízov sa môžete zapojiť na online.nocvyskumnikov.sk. 

Vedkyne a vedci zo SAV pre vás aj tento rok pripravili 14 kvízov z rôznych vedných oblastí, ktoré odhalia, čo všetko viete, na čo ste už možno pozabudli alebo ste ani nevedeli. Najlepší riešitelia v každom kvíze budú odmenení! Kto odpovie správne na čo najviac otázok, má možnosť vyhrať poukážku v hodnote 100 eur na nákup kníh z VEDY – Vydavateľstva SAV.  Všetci, ktorí sa do súťaže zapoja a vyplnia aspoň jeden kvíz, budú zároveň zaradení do žrebovania o 3 bezdrôtové powerbanky a tričká s logom SAV.

Vyskúšajte si čo viete z astronómie, geografie, fyziky či chémie. Otestovať môžete svoje poznatky aj z archeológie, psychológie, architektúry, botaniky alebo informatiky. Čakajú na vás aj kvízy o polyméroch a materiáloch a mediálnej gramotnosti, nechýba ani história, jazykoveda či oblasť neurovied.

Pravidlá súťaže:

Súťaž štartuje 24. septembra 2021 od 9:00 a potrvá do piatka 1.októbra 2021 do 17:00. Kvízy nájdete na stránke online.nocvyskumnikov.sk (v časti Kvízy). Víťazom 100€ poukážky na nákup kníh sa stane súťažiaci, ktorý zodpovie najviac správnych odpovedí spomedzi všetkých, ktorí sa do kvízu v danej oblasti zapojili. V prípade, že sa na prvom mieste s rovnakým počtom správnych odpovedí umiestni viac účastníkov, víťaz bude vyžrebovaný.

Vyhodnotenie kvízov a žrebovanie víťazov sa uskutoční v utorok 5. októbra 2021.

Víťazov budeme kontaktovať e-mailom. Prajeme Vám veľa šťastia ;)

Vyhlasovateľom súťaže je Slovenská akadémia vied v spolupráci so Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity.